Прес-центр Про філію Послуги і тарифи Довідка Ресурси Оплата
Новини поштою

Похвилинний облік

До впровадження АПОР, до урядових установ та підприємства електрозв`язку, надходили чисельні звернення громадян з приводу необхідності диференціювати плату за користування телефоном, тобто: абоненти, які проводять телефонні розмови рідко повинні сплачувати за користування телефоном менше ніж ті, що проводять розмови постійно.

В зв`язку з цим Постановою Кабінету Міністрів України від 23.09.93р. №790 була схвалена Комплексна Програма створення єдиної національної системи зв`язку України, яка передбачає впровадження на телефонних мережах апаратури почасового обліку тривалості розмов (АПОР). УДПЕЗ "Укртелеком" виконуючи схвалену Урядом Програму, впроваджує АПОР за власні кошти. Вартість даного обладнання в середньому на один номер складає 18 грн.

Обладнання почасового обліку тривалості місцевих телефонних розмов, яке впроваджено на телефонній мережі м. Києва, має сертифікат відповідності Державного комітету зв`язку України та пройшло метрологічну атестацію Українського центру сертифікації та метрології (АТ Укр ЦСМ). Облік тривалості розмов проводиться апаратурою почасового обліку (АПОР), яка встановлюється на АТС. Обладнання АПОР проводить облік тривалості тільки вихідних з`єднань з телефонного апарату. Облік тривалості вхідних з`єднань цією апаратурою не проводиться , хоча обладнання АТС знаходиться весь час в експлуатації і забезпечує, як вхідний так і вихідний телефонний зв`язок.

Граничними тарифами на основні послуги зв`язку, що розроблені Державним комітетом зв`язку України, погоджені з Міністерством економіки та зареєстровані в Міністерстві юстиції у відповідності з вимогами чинного законодавства, передбачено розмір абонементної плати за користування телефоном у двох випадках:

  1. Без похвилинної оплати місцевих телефонних розмов.Розмір абонементної плати складає 8,75 грн. — цей показник усереднений, незалежно від кількості вихідних розмов. (для підприємств — 13,75 грн).
  2. З похвилинною оплатою місцевих телефонних розмов. Розмір абонементної плати при цьому складається із:
    • постійної частини (6,12грн. для населення і бюджетних організацій, 9,63грн. — для підприємств ), яка є компенсацією витрат на технічну експлуатацію обладнання АТС та лінійних споруд, організацію вхідного зв`язку і не залежить від того, чи дзвонить абонент із свого телефону чи ні;
    • змінної частини, яка на сьогодні складає 0,0164 грн., за кожну повну чи неповну хвилину конкретної вихідної розмови для населення і бюджетних організацій; 0,026грн. — для підприємств.

Зокрема, для усіх абонентів з похвилинним обліком місцевих розмов передбачено надання щомісяця 100 нетарифікованих (безплатних) хвилин.

Пільги, передбачені чинним законодавством за користування телефоном, зберігаються в повному обсязі незалежно від системи оплати.


Харкiвська філія ПАТ «Укртелеком»
Довідка за телефоном: 0-800-506-800
Поштова адреса: Україна, Харків-002, 61002, вул. Іванова, 7/9

Зворотний зв'язок